De parkeertarieven in Heerlen centrum stegen in de afgelopen jaren met maar liefst 80%. Nu blijkt de stad tevens van plan om ook in de avonduren (totdat de laatste winkel sluit) betaald parkeren in te voeren. Ondertussen lopen de parkeerinkomsten fors terug en staan parkeerplekken leeg. De stad slaat de plank volledig mis en op Hart-Leers na deert het de lokale politiek kennelijk niets. Genoeg is genoeg, tijd voor actie.
Hart-Leers: ‘Al jaren pleiten wij voor een flinke verlaging van de parkeertarieven en willen we gratis parkeren (sowieso overal waar dat nu geldt) handhaven. Met lagere tarieven trekken we vast en zeker meer bezoekers die langer blijven. Juist dat is goed voor de stad en al haar bezoekers. Ondanks onze diverse verwoede pogingen om dat te realiseren blijft de Heerlense politiek ‘Oost-Indisch doof’ om voor die aanpak te kiezen. Wat ons betreft is de maat al lang vol. Ook steeds meer bewoners, stadsbezoekers en ondernemers uiten openlijk kritiek en ongenoegen hierover. Tijd voor actie regelrecht vanuit de stad.’
Het lijkt even simpel als doeltreffend: laat de gemeente Heerlen en met name al haar politici weten wat u ervan vind: de parkeerprijs (die tot 80% steeg!) heeft een negatieve invloed op onze stad. Dat terwijl Heerlen met de fors verhoogde parkeerprijs net zoveel inkomsten binnenhaalt als met het vroegere veel lagere tarief. Breng de tarieven terug naar het oude (stukken lagere) niveau en schaf daarbij ook betaald parkeren op koopzondagen af. Betaalbaar parkeren en zoveel mogelijk gratis daar waar dat kan en gebruikelijk is.
Onze oproep: deel uw mening met de stad en laat Heerlen weten dat de maat vol is. Laat uw mening weten aan: Gemeente Heerlen, ter attentie van de gemeenteraad, Postbus 1, 6400 AA Heerlen. Of mail naar de gemeenteraad en richt uw bericht t.a.v. van alle raadsleden aan gemeente@heerlen.nl De maat is vol en het is de hoogste tijd dat Heerlen dit eindelijk begrijpt en… oplost!
