256.000 Euro extra voor Nor en Patronaat

bodemloze putDe gemeente Heerlen investeert het komende jaar 256.000 Euro extra in ’t Patronaat (100.000) en in de Nieuwe Nor (156.000).

Wederom extra geld terwijl ‘t Patronaat inmiddels een bodemloze put lijkt en de Nieuwe Nor al ruim 4,5 Mln. Euro aan subsidies ontving.

‘Blijven steunen!’ luidt het kennelijke motto van de gemeente Heerlen.

‘Inmiddels haalt de Nor 60% en ’t Patronaat 30% uit ‘de markt’, zo vertelde de wethouder. ’Indien dit zo is waarom worden steun en subsidie dan niet fors afgebouwd? Immers er komen substantiële inkomsten binnen’, was de reactie van Hart-Leers hierop. Het college liet weten dat ’t Patronaat en de Nor het niet zonder forse steun zouden redden. Kortom ’t Patronaat en de Nor ontvangen dit jaar samen maarliefst ruim 400.000 Euro steun, inclusief extra subsidie.

In het verleden sprak de gemeenteraad af dat, na wat extra geld om op te starten, deze instellingen op eigen benen zouden staan en zelf hun broek zouden ophouden.

Heerlen helpt hen nu weer een jaartje verder. Hoe het er in 2012 uitziet? Waarschijnlijk volgt dan, voor de zoveelste keer, weer  ‘extra hulp’.