Aankoop stadskantoor Maankwartier van de baan bij uitblijven OR advies

Als op 1 juli aanstaande geen getekende huurovereenkomst tussen Heerlen en het UWV bestaat is de aankoop van het stadskantoor in het Maankwartier van de baan. Nu het erop lijkt dat de ondernemingsraad van het UWV hierover nog geen advies gegeven heeft lijkt dit scenario, dat al maanden vooruitgeschoven word, realiteit te worden. ‘Welk konijn uit de hoed kan de Heerlense gemeenteraad dan ook hierover verwachten?‘, vraagt Hart-Leers zich af.

Er wordt druk gebouwd aan delen GH van het Maankwartier. Kantorenkolossen op het uiterste puntje van het bouwproject pal tegenover de belastingdienst in het voormalige CBS gebouw. Als het UWV niet definitief instemt is de koop van de baan. Dat sluit echter kennelijk, helaas, niet uit dat burgemeester en wethouders -in dat geval- definitief niet willen kopen leert het nalezen van het raadsbesluit dat hierover in maart genomen werd. Wellicht is dat het aangekondigde voorstel dat dinsdag aanstaande bij burgemeester en wethouders op het bureau ligt speculeert Hart-Leers.

Het Schinkelkwadrant ligt onder de rechter en het stadskantoor Maankwartier is nog steeds niet zeker. Een ronduit belachelijke situatie als je bedenkt dat het huidige stadskantoor naast het gemeentehuis alles in huis heeft om na renovatie weer prima als stadskantoor te kunnen voldoen. Nu lijkt de gemeente en steunaankopen in het Schinkelkwadrant en in het Maankwartier te willen doen. Alles om wille van het vlottrekken van deze te omvangrijke projecten die ervoor zorgen dat elders langdurige leegstand ontstaat.

Het bouwen van delen G en H in het Maankwartier is in volle gang. Zelfs toen bleek dat huurders/kopers ervan nog niet zeker waren ging het bouwen ervan gewoon door. Nu bestuurlijk Heerlen de kaarten voor de borst houdt en niets loslaat zag Hart-Leers zich er toe gedwongen schriftelijke vragen (bijlage) te stellen.

Als op 1 juli aanstaande nog steeds een koopovereenkomst ontbreekt moet de beoogde koop van 6000m2 kantoorruimte in het Maankwartier worden afgeblazen. Heerlen moet, wat ons betreft, snel op zoek naar een alternatief. Te meer omdat ook boven het Schinkelkwadrant donkere wolken hangen.

Het alternatief is wat ons betreft duidelijk: renovatie van het huidige stadskantoor aan de Geleenstraat. Wellicht is dit alternatief inmiddels zo duidelijk dat zelfs ‘de markt’ daar serieus rekening mee houdt. Dat zou dan meteen een verklaring ervoor kunnen zijn waarom het grote kantorengebouw aan de Putgraaf 188-200 begin maart van eigenaar verwisselde en daar, na jarenlange leegstand, momenteel gerenoveerd wordt.

Wie weet wordt dit de nieuwe plek waar naar gemeentelijk Heerlen tijdelijk verkast als het stadskantoor aan de Geleenstraat toch gerenoveerd wordt. Hart-Leers klinkt dat scenario als muziek in de oren. Een scenario dat wij overigens al meermaals naar voren brachten…

[spiderpowa-pdf src=”https://hart-leers.nl/wp-content/uploads/raadsinfo.br_.-Maankwartier.pdf”]raadsinfo.br. Maankwartier [spiderpowa-pdf src=”https://hart-leers.nl/wp-content/uploads/formulier-2010-vragen-raadslid-aan-college-3-71.pdf”]formulier 2010 vragen raadslid aan college (3) (7)