Hartje Heerlen na bruisende week terug bij af?

Het Glazenhuis zette hartje Heerlen op z’n kop. De hele week barstte het stadscentrum uit z’n voegen met een veelheid aan activiteiten en een grote schare aan bezoekers. Druk, gezellig een geweldige sfeer. Het Glazenhuis is afgebroken, de week Serious Request voorbij. Is hartje Heerlen daarmee terug bij af?

Aan de stad ligt het niet. Het Heerlen van voor (en na) het Glazenhuis is dezelfde binnenstad als tijdens het feest dat onze stad beleefde tijdens het Glazenhuis. Gezelligheid en sfeer, iets voor het voetlicht brengen wat mensen trekt zijn reacties die gegeven worden op hoe Heerlen opleefde tijdens Serious Request. De bestaande stad heeft het in zich om een succes te zijn bewees de feestweek die Heerlen beleefde.

Hoe nu snel weer bergop nadat het Glazenhuis Heerlen verlaten heeft?

Diverse leegstaande panden kregen een levendige invulling. Ruimte te over, mogelijkheden zat. Veel van deze tijdelijke invullingen zijn er nu, helaas, niet meer nadat het Glazenhuis op 24 december opende. Een enkele invulling zoals Studio Heerlen (Sporthuis Diana) blijft gelukkig wat langer.

Het goede nieuws over de nieuwe invulling van winkelcentrum De Bongerd (TK Maxx) werd bijna tegelijkertijd teniet gedaan door de donkere wolken boven V&D. Het winkelwarenhuis dat met zo’n 11.000 m2 een hele grote winkel op het middelpunt van hartje stad bestiert. Ook werd dit jaar duidelijk dat de 2e Promenade, het Schinkelkwadrant, zeer waarschijnlijk nog behoorlijk wat tijd nodig heeft om een nieuwe bestemming te krijgen.

Een compacte, dynamische stad is wat Heerlen nodig heeft. Met een lege V&D, Macintosh winkels die het moeilijk hebben en daarbij nog steeds geen duidelijkheid over (onder meer) deel Zuid van het Maankwartier (waar blijven de namen van hotelexploitant, hotelkoper en hoe zit het met het tekort van 6,8 miljoen) is nog behoorlijk wat werk aan de winkel en staat hartje stad er ook in 2016 alles behalve florissant voor. Een meer dan zorgelijke situatie.

Negatief over Heerlen, doemdenken? Nee hoor, alles behalve! Wel eerlijk en open en daarbij duidelijk benoemen wat de problemen zijn en waar de pijnpunten zitten. Problemen aanpakken en… oplossen!