Nieuwe Zorgacademie zorgt voor overlast en gevaar

De Heerlense wijk Welten ligt ingeklemd tussen scholen. Aan de ene kant de Hogeschool, Open Universiteit en het Sintermeerten College en (sinds kort) aan de andere kant (vlakbij het ziekenhuis) de Zorgacademie. Sinds de Zorgacademie onlangs van start ging kampen de aanpalende straten met parkeeroverlast. Extra auto’s in de wijk terwijl de aanwezige parkeergarage lege plekken kent.

De buurt maakt zich, terecht, ongerust en gaat volgende week een gesprek met de Zorgacademie directie aan. Triest dieptepunt van deze recent ontstane parkeeroverlast is dat onlangs een kind aangereden werd en daarbij een hersenschudding en gekwetste enkel opliep.

Hart-Leers: ‘Wij delen de zorgen van de buurt en benadrukken dat parkeeroverlast (en met name het creëren van vele lege schoolgebouwen in onze stad) een van de punten was waarom wij tegen de komst van de Zorgacademie aan de ene kant van Welten en tegen de komst van de Arcus campus aan de andere kant van Welten zijn. In goed contact met de wijkbewoners en de gemeente Heerlen benadrukken we dat snelle maatregelen helemaal op zijn plek zijn. Ons raadslid Alfons Koning Bastiaan is inmiddels ‘parkeerexpert’. Met name  omdat Welten, zijn woonwijk, er bijna dagelijks de gevolgen van ondervind.’

Sinds kort, dag na dag, een 20-tal auto’s langs de ventweg bij de speeltuin en een 15-tal auto’s in de Doom en De Lirp betekend een behoorlijke extra parkeerdruk op deze straten. Dat terwijl parkeerplekken in de parkeergarage ongebruikt blijven.