Ondernemende Akerstraat-Noord voorbeeld van vooruitgang

Zaterdag 25 september jl. bracht Hart-Leers een werkbezoek aan de Akerstraat-Noord. De ondernemersvereniging maakte ruimschoots tijd vrij om de lokale politiek over hun Akerstraat-Noord in te lichten. Een winkelstraat met historie (en veel historische panden!), met een brede keuze aan bedrijvigheid en een indrukwekkende geschiedenis.

Hart-Leers: ‘De ondernemersvereniging neemt het voortouw om hun straat verder te laten bloeien. In de afgelopen jaren werden bergen werk verzet maar natuurlijk blijft er altijd nog het een en ander te wensen over’. Zaken als parkeerruimte, de aanpak van het een of andere pand en natuurlijk ondernemerschap kwamen tijdens het werkbezoek ruimschoots aan de orde. ‘Niet stil zitten, maar doen!’, is het overduidelijke motto van deze ondernemersvereniging.

Diverse bedrijven werden bezocht. Opvallend daarbij was dat de bedrijvigheid toeneemt: extra ruimte wordt ingericht en er vinden zelfs uitbreidingen plaats. Ook dat is zondermeer al een prestatie van formaat. Zeker in deze economische moeilijke tijden. ‘Wat is het geheim van de Hoensbroekse Akerstraat-Noord?’,  vraagt Hart-Leers zich af. Elkaar aanspreken op zaken, samen de schouders eronder en vooral zeggen waar het op staat en daar samen iets aan doen lijkt het antwoord op die vraag.

Een regionaal bekende bloemenwinkel, een antiekwinkel (die onlangs nog flink uitbreidde), een visbenodigdheden zaak, landelijke supermarktketen, kledingwinkels, computer/electronicawinkels, fotostudio, diverse horecagelegenheden en bedrijvigheid van advocatenkantoor tot siergrindbedrijf. Dit alles (en meer!) is op de Akerstraat-Noord te vinden.

Omdat de ondernemersvereniging nog boordevol plannen zit oppert Hart-Leers het idee om deze plannen ook formeel met de lokale politiek te delen. ‘Wij denken dat het goed is om een gezamenlijke bijeenkomst te organiseren waarbij de ondernemers hun plannen voorleggen en toelichten zodat politiek en ondernemers er samen de schouders onder zetten. Immers: deze verbeteringen moeten vooral blijven doorgaan’.