Nadat de (straat)parkeertarieven met maar liefst 80% stegen nam het aantal leegstaande parkeerplekken zienderogen toe. Als pleitbezorger voor een goed en met name betaalbaar parkeerbeleid (en overal waar mogelijk gratis parkeren) voert Hart-Leers actie voor een beter parkeerbeleid. ‘Tijdens betaaltijden staan de plekken leeg terwijl daarna wel goed gebruik gemaakt wordt van deze parkeerplekken. Dit bevestigd gewoonweg dat het huidige beleid verre van in ore is.’
Niet alleen de parkeertarieven stegen fors ook werd de maximale parkeertijd verkort. Een hoog uurtarief met een maximale parkeertijd van 1 tot 2 uur doet Heerlen geen goed.
Hart-Leers stelt daarom, ook tijdens de raadsvergadering van dinsdag aanstaande, voor om de tarieven flink te verlagen en daarnaast ook de maximale parkeertijd te laten varen. Nu de gemeente Heerlen, na een 80% verhoging, gelijkblijvende parkeerinkomsten ontvangt (ca. 1,6 Mln. per jaar) is ook dat een bewijs dat het aantal parkeerders flink afnam en het nu gevoerde beleid overduidelijk niet in orde is.
‘Laten we starten met het flink verlagen van de tarieven en daarbij de maximale parkeertijd loslaten. Wat ons betreft mogen de tarieven daarbij op 50 cent per uur gesteld worden. Zie dit mede als stimulans voor de lokale economie en natuurlijk als middel voor een beter gebruik van de aanwezige -tijdens betaaltijden grotendeels leegstaande- parkeerplekken in en om het stadscentrum.’
