Het ziet er goed uit voor het oude postkantoor in hartje binnenstad. Het pand, op de hoek van de Honingmann- en van der Maessenstraat, krijgt een nieuwe toekomst als ‘volumineuze retail voorziening’. ‘Goed nieuws voor Heerlen centrum’, zo oordeelt Hart-Leers. De partij pleit nadrukkelijk voor hergebruik van oude gebouwen en voor eerst invullen van bestaande leegstand voordat er nieuw gebouwd wordt.
De locatie omvat (ruim) 5000m2 ‘Verkoop Vloer Oppervlak’ op een gekende plek die precies tussen het Corio Center en het binnenkort te bouwen Schinkelkwadrant (dat maar liefst uit 18.000m2 winkelruimte bestaat) in ligt. Aan de kant van de van der Maessenstraat ontstaat een ‘winkelunit’ van bijna 500 m2. Een flinke aanvulling voor het bestaande stadscentrum dus.
‘Het oude postkantoor in Heerlerheide ging inmiddels al ‘op de schop’. Als nu ook nog het voormalige postkantoor in hartje Hoensbroek van een nieuwe invulling voorzien wordt zijn al die lege (voormalige) postkantoren gelukkig weer in gebruik’, zo besluit Hart-Leers.
Op www.dtz.nl staat behalve meer informatie ook een mooie afbeelding van het oude postkantoor.
