Ook al in 2006 stelden burgemeester en wethouders voor om de stadsdeelwinkel in Heerlerheide te sluiten. Toen keerde een meerderheid van de gemeenteraad zich tegen dit plan. Nu halen B&W de plannen weer te voorschijn en willen zij zowel Heerlerheide als Hoensbroek sluiten.
Uit onderzoek van Hart-Leers kwam naar voren dat de stadsdeelwinkel in Hoensbroek vrijdag jl. (tot 12 uur) door 33 mensen bezocht werd en gedurende de afgelopen week gemiddeld 43 mensen (per dag) deze stadsdeelwinkel bezochten. Daarnaast blijkt dat het nu een rustigere periode (najaar) is. De cijfers gedurende de zomerperiode variëren op rond 100 bezoeken per dag. Zo doende trekt Hart-Leers de voorlopige conclusie dat burgemeester en wethouders waarschijnlijk over verkeerde (lagere) cijfers beschikten en daarop hun voorstel baseerden.
Bezoekersaantallen aan de stadsdeelwinkel Heerlerheide waren, op hele korte termijn, moeilijker te duiden. Hart-Leers vind het echter geen probleem om ook daar, ter plekke, bezoekersaantallen te noteren. De bijgaande vragen werden vandaag aan burgemeester en wethouders verstuurd.
