3W Real Estate Maastricht gaat voortgang IBA projecten Parkstad Limburg bewaken

Alhoewel politiek Heerlen onlangs over IBA wilde spreken -en daarbij graag vernam wat de stand van zaken is- gaf de wethouder tijdens die raadscommissievergadering aan ‘nog even geduld te hebben’ en een tussentijdse IBA evaluatie binnenkort zou volgen. Onverricht ter zake keerde de raadscommissie huiswaarts. Dat de situatie ‘niet helemaal in orde lijkt’ benadrukt bijgaand bericht waarvan wij via de website WijLimburg.nl kennis namen: https://www.wijlimburg.nl/nieuws-overzicht/3w-real-estate-maastricht-gaat-algehele-voortgang-iba-projecten-bewaken/

Er (b)lijkt, al enige tijd, een hoge mate van urgentie te zijn om inzicht te krijgen op concrete haalbaarheid en realisatie van het IBA programma. Nu 2018 met rasse schreden nadert -waarbij men in 2020 de resultaten tonen wil c.q. moet- lijkt het inmiddels ‘alle hens aan dek’ waarbij men kennelijk intern niet bij machte is om het schip zo te laten koersen dat men tijdig aankomt.

Hart-Leers: ‘De Internationale Bau Ausstellung Parkstad Limburg wekte heel wat verwachtingen waarbij het er momenteel op lijkt dat het allemaal voornamelijk een papieren tijger is waarin men nogal wat geld rondpompt. Het eerdere idee dat de bijeengebrachte financiën als aanjager zouden worden ingezet om initiatieven tot daadwerkelijke realisatie te laten komen lijkt vooral aan kosten voor inhuur van allerlei denkers, meedenkers en bedenkers op te gaan. Veel gepraat dat hopelijk wel tot het gewenste resultaat leidt en niet tot mooie praatstukken en/of vergezichten. Nu derden, voor zo’n 400.000 euro per jaar, de IBA voortgang moeten bewaken lijkt het erop dat deze en gene inmiddels nattigheid voelen… Dat is een uiterst pijnlijke conclusie’.