Tijdens de eerste raadsvergadering van 2012 bleek dat het met de uitwerking van het Maankwartier nog alle kanten uit kan. Het maximaal aantal woningen blijkt in praktijk met 20% te kunnen toenemen terwijl ook bleek dat -wegens markttechnische redenen- eerder extra parkeerplaatsen werden toegevoegd maar deze nu weer met 250 verminderd werden. De 4000m2 kantoorruimte die Heerlen huren moet bleven echter (vooralsnog) onveranderd zo liet het college weten.
Hoe groot wordt het Maankwartier nu precies? 19.000m2 kantoren en dienstverlening, 12.000m2 grootschalige detailhandel, 2000m2 kleinschalige detailhandel en horeca, 7500 m2 hotel/leisure en maximaal 125 woningen waarbij dat maximum in praktijk geen maximum blijkt.
De wethouder gaf aan dat indien het hotel er niet komt men meer woningen bouwen mag. De directeur van woningcorporatie Weller gaf al eerder op L1 radio aan dat hij van 150 woningen uitgaat en dat zou betekenen dat de plannen voor de bouw van een hotel inmiddels naar de prullenbak verwezen zijn.
Hart-Leers is de enige partij die zich verzette tegen de komst van het Maankwartier en bleek ook de enige die tegen het raadsvoorstel stemde.
Hart-Leers: ‘In een regio die vergrijst en krimpt en in een wereld waar kopen via het internet (en niet fysiek in een winkel) alsmaar stijgt neemt de leegstand van winkels, woningen en kantoren dagelijks toe. Wij pleiten voor een compact en dynamisch stadshart waarin bestaande leegstand ingevuld en herbeleeft wordt en vooralsnog geen plaats is voor de komst van het megaproject Maankwartier’
Beluister ook het L1 radio-interview hierover: http://www.l1.nl/audio/ed-leunissen-bericht-over-bouw-van-maankwartier-11-jan-2012#.Tw0w8J5E12U.email
